• بایگانی دسته بندی : دسته‌بندی نشده

روزگار سپری شده‌ی زنده‌یاد دکتر جهانگیر چرختاب

اتوبوس عمر آدم‌ها در جاده‌ی پرفرازونشیب هستی از ازل تا ابد درحرکت است. در هر تکه‌یی از مسیر پر از رمز و راز این جاده، مسافرانی سوار و پیاده می‌شوند. مدت بودن هر مسافر در اتوبوس حیات در مقایسه با طول جاده بسیار اندک است و این مدت هم برای هر مسافر نسبت به مسافر دیگر متفاوت است؛ اما نقطه‌ی مشترک برای همه‌ی مسافران این است که چه بخواهند و چه نخواهند، دیر یا زود باید در مسیر جاده از اتوبوس پیاده شوند. چه فراوان مسافرانی که سوار اتوبوس حیات شدند، مسیری گاهی طولانی را در کنار سایرین طی کردند؛ …

قطعنامه مجمع عمومی سال ۱۳۹۷

قطعنامه مجمع عمومی سال 1397

قطعنامه مجمع عمومی سال ۱۳۹۷

مجمع عمومی عادی سالیانه نظام پزشکی در ۱۸ و ۱۹ مردادماه ۱۳۹۷ با حضور دویست نفر از نمایندگان سازمان‎های نظام پزشکی سراسر کشور در محل انستیتو پاستور ایران برگزار و قطعنامه پایانی آن صادر شد.

شرکت کنندگان در مجمع عمومی عادی سالیانه نظام پزشکی در ۱۸ و ۱۹ مردادماه ۱۳۹۷ طی دو روز برگزاری منظم جلسات مجمع درحضور دویست نفر از نمایندگان سازمانهای نظام پزشکی سراسر کشور، پس از استماع بیانات و گزارش ریاست کل، رئیس شورای عالی، بازرسین و هیات رئیسه مجمع عمومی و طرح موضوعات متعدد و پیرامون نظام سلامت کشور، مشکلات فراروی …

بزرگداشت زنده‌یاد دکتر علیرضا وارسته در نظام پزشکی

 

مراسم بزرگداشت زنده‌یاد دکتر علیرضا وارسته رییس فقید سازمان نظام پزشکی لاهیجان- سیاهکل ظهر پنجشنبه ۱۱ مرداد در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

دکتر وارسته، متخصص اعصاب و روان، عضو هیات علمی رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و رئیس ۶ دوره سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل بود که سال‌ها به مردم و جامعه پزشکی خدمت کرد.
بنای اولین بیمارستان خصوصی شهرستان، ساختمان نظام پزشکی لاهیجان- سیاهکل و بسیاری از بناهای دیگر گوشه‌ای از خدماتی است که دکتر وارسته در لاهیجان به یادگار گذاشت.

در این مراسم که از سوی سازمان نظام پزشکی لاهیجان- سیاهکل …

آینده در انتظار کنشگران مدنی

 

اگر بنویسم که بسیاری از ما سال ۹۷ را با ترس و لرز از آینده و غم و اندوه و ناامیدی شروع کرده‌ایم پْر بی‌راه ننوشته‌ام. حداقل روشنفکرهای ایرانی حال و روزی بهتر از این نداشته‌اند، اگر با من موافق نیستید بهاریه‌های امسال نشریات روشنفکری کشورمان را بخوانید، بهاریه‌‌هایی که باید در ابتدای سال نقش امیدآفرینی برای آینده را داشته باشند و اساساً نوشته می‌شوند برای اینکه از زایش و تازه شدن حرف بزنند. اما بد روزگار باعث شده که یا با افسوس از گذشته‌ی دور یاد کنند و یا خاطره یک سال پر از مصیبت را مرور.

ما مردم …

من بیمارستان ۲۲ آبان هستم…

 

من بیمارستان پا به سن گذاشته ۲۲ آبان هستم که این نام در سال ۵۷ بر من نهاده شد و گرنه من همان بیمارستان پنجاه تخت خوابی سال‌های دور هستم که شیر خورشید سرخ را بر پیشانی داشت، چنان‌چه سن مرا بخواهید خوب به یاد دارم سجلدم پاره شده و شناسنامه المثنی‌ام در طبقه‌ی زیرین قفسه‌ی بایگانی، خاک می‌خورد؛ هرچند باز هم کلمه‌ی پنجاه تخت‌خوابی در ذهن بسیاری از همشهریان‌ام فعال است و جولان می‌دهد…! امّا منِ پیر شده شهر خاطرات، بس تلخ و شیرین را در دوسیه به بایگانی نرفته‌‌ام با خود دارم که در جای دیگر به …